ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Wizyta delegacji z Brazylii

2023-09-13 17:36:09, dodano przez: Adam Gajda

Wizyta delegacji z Brazylii

 

W pierwszych dniach września gościliśmy w naszej szkole delegację z Brazylii. Nauczycielki z Mallet i przedstawiciele Brazylijskich Unii Kredytowych SICREDI zaprosili nas do udziału w programie edukacyjnym "Jedność Buduje Życie".
Program ten został opracowany przez brazylijskich naukowców, a jego wdrażanie rozpoczęło się w 1995 roku. Przedstawia on swoją wyjątkową wizję świata oraz promuje organizacje gospodarcze i społeczne opierające się na zasadach szeroko pojętej współpracy i obywatelskości. Celem zainicjowanych praktyk edukacyjnych jest budzenie w ludziach nowej postawy, nowego sposobu postrzegania świata, jak również zbiorowego działania sprzyjającego wzmacnianiu więzi społecznych. Nasza szkoła jest pierwszą w Polsce, która przystąpiła do w/w programu.

Goście przywieźli ze sobą 104 listy od społeczności szkolnej z Mallet, a także pluszową pszczołę- symbol programu "Jedność Buduje Życie". Uczniowie klasy II b przygotowali dla dzieci z Brazylii prace plastyczne, zobowiązali się do opieki nad pszczółką Mają, która będzie odwiedzała ich domy i do odpisania na listy. Delegacja z Brazylii zaszczyciła nas również swoją obecnością na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego oraz odwiedzinami w klasach II- VIII w celu zachęcenia do udziału w programie.

Wychowawca klasy II b,
Katarzyna Drzazga

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.