ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Sport szkolny

skok wzwyż 2023


W środę 5.04.2023, czyli tuż przed Świętami odbyła się kolejna coroczna impreza jaką są Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Udział wzięło 27 zawodników reprezentujących klasy 5-8, zarówno w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Emocji było co nie miara, a licznie zgromadzona publiczność każdy udany skoku nagradzała brawami. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to niestety nie udało się poprawić aktualnego rekordu szkoły, ale zwycięzca w kategorii chłopców czyli Adam Łabęcki, był bardzo blisko sprawienia niespodzianki, by zapisać swój wynik w sportowych annałach szkoły. Warto dodać, że w kategorii dziewcząt tuż za zwyciężczynią uplasowała się reprezentująca klasę 5B, Julia Tatarczak. Mamy nadzieję, że Julia zwiąże swoją sportową przyszłość z lekkoatletyką, i być może niebawem będzie w tej dyscyplinie osiągać nie tylko szkolne sukcesy, ale na miarę ogólnopolską lub być może światową? Będziemy trzymać kciuki!

Kat. Dziewcząt
1. Katarzyna Kosowska 8B - 125cm
2. Julia Tatarczak 5B - 125cm
3. Zofia Gawron 6B - 120cm

Kat. Chłopców
1. Adam Łabęcki 8E - 150cm
2. Gabriel Kiełbasa 7A - 135cm
3. ex aqueo
Bartosz Jarosiński 8E - 130cm
Jakub Bielecki 8B - 130cm


Zdjęcia w naszej galerii.

 

 


 

 

skok wzwyż 2022

 

30 marca 2022 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się druga edycja bardzo widowiskowej konkurencji jaką jest skok wzwyż. Konkurs przeznaczony dla uczniów z klas VI-VIII zgromadził kilkudziesięciu uczestników, i był rozgrywany w odrębnej klasyfikacji dla dziewcząt i chłopców. Emocji było naprawdę co nie miara, a rozstrzygnięciom przyglądała się spora grupa kibiców, żywiołowo reagująca na każdy udany skok wykonany przez poszczególnych zawodników.
W konkursie dla dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Kosowska z klasy 7B, na drugim miejscu uplasowała się Ania Kruk z klasy 8B, a na trzecim Zuzanna Szymańską z klasy 8C. Zuzia w dodatkowym skoku decydującym o brązowym medalu uzyskała najlepszy wynik wśród dziewcząt tego dnia - 122 cm.
W konkurencji dla chłopców najwyżej skaczącym okazał się Mateusz Derkacz z klasy 8C uzyskując wynik 152 cm. Kolejne miejsca zajęli Kacper Śrótwa i Krzysztof Stefaniuk z klasy 8A.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 


 

mistrzyni skoku wzwyżmistrz skoku wzwyż

 

14.02.2020 w sali gimnastycznej odbyły się 1-sze Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Konkurencja była przeznaczona dla uczniów klas 6-8, i rozgrywała się w kategorii dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się prawie 20-tu  zawodników,w tym 8 reprezentantek płci pięknej! Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
Mistrzem Szkoły a zarazem jej rekordzistą został Jan Tchurzewski z klasy 8D z wynikiem 150 cm, natomiast Mistrzynią w kategorii dziewcząt została Amelia Czwodzińska z klasy 7E, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 130 cm.

 

Na kolejnych miejscach wśród chłopców uplasowali się
2 miejsce - Kacper Masiak 8D (135 cm)
3 miejsce - Adam Dybała 7C (125 cm)

Wśród dziewcząt:
2 miejsce - Inga Zawisza 7C (120 cm)
3 miejsce - Julia Wronikowska 6D (120 cm).

Za rok kolejne edycja tych zawodów. Liczymy na większą liczbę zawodników startujących w tym konkursie oraz na poprawę wyników uzyskanych w tym roku.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 

Sport szkolny